Soósné Balogh Anikó

Contact-image

Német nyelv, 2003-2007 között igazgatóhelyettes

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Other information

Német-orosz szakos középiskolai tanár vagyok. Diplomámat 1980-ban szereztem a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. 2006-ban a Budapesti Corvinus Egyetemen közoktatási vezetői pedagógus szakvizsgát tettem. Ezen kívül az Euro és ECL típusú nyelvvizsgák vizsgáztató tanára vagyok.

1974-75-ben az Izbégi Általános Iskolában dolgoztam. A Móricz Zsigmond Gimnáziumban 1980 óta tanítok, ahol szaktanári és osztályfőnöki feladatokat látok el. 2003-2007-ig igazgató helyettesként segítettem a gimnáziumi munka koordinálását. Sokat dolgoztam azon, hogy iskolánk emelt szintű vizsgaközpont legyen.

Fontosnak tartottam, hogy iskolánk tanulói megismerjék a német nyelvterület kultúráját, ezért aktívan részt vettem a wertheimi diákcsere programok szervezésében és lebonyolításában, valamint ausztriai és bécsi kirándulások népszerűsítésében.