20. ROT előzetes

2011. március 25-én 16 órai kezdettel tartjuk a 20. Reál Osztályok Találkozóját.

Minden érdeklődőt szeretettel hív a rendező 11. a osztály.

A rendezvény előzetes programja:

·         „2011 A Kémia Nemzetközi Éve” alkalmából kémia show-t láthatunk Murányi Zoltán és Oldal Vince az egri Eszterházy Károly Főiskola tanárai előadásában.

·         A Somogyi Péter akadémikus kihirdeti az általa - szentendrei és csíkszeredai diákoknak - meghirdetett Oxfordi Cajal pályázat eredményeit. Somogyi Péter professzor úr legújabb tudományos elismeréséről beszámoló cikk alább olvasható.

·         A 11. a osztály tanulóinak reál és természettudományi témájú előadásai és kísérletei.

·         „A Kémia Mérföldkövei” poszter verseny és a ROT totó eredményhirdetése.

·         Fogadás a menzán.

Fantasztikus tudományos hírtől hangos a magyar sajtó. A dániai Grete Lundbeck Európai Agykutatási Alapítvány első alkalommal három magyar agykutatónak – köztük a Móriczban végzett Somogyi Péter akadémikusnak – ítélte oda az „Agy Díjat”. A díj összege után máris az „agykutatók Nobel-díjának” titulált elismerés odaítéléséről szóló cikk itt is olvasható.

agy1.JPG kiserlet.JPG logo.JPG szte.JPG ujsag1.JPG