A 11.évfolyamosok hagyományőrző látogatása a Fiumei úti sírkertben

Március 15-i megemlékezését a 11. évfolyam a Kerepesi temetőben tartotta.

Külön busszal indultunk az iskolától péntek reggel a Fiumei úti sírkertbe ahol ragyogó idő fogadott minket. Sétánkat Szarvas Rita tanárnő vezetésével Arany János sírjánál kezdtük el, ahol Nagy Kinga Petőfi versét mondta el melyet Petőfi a Szabadságharc másnapján írt , ezért ez foglalja össze az eseményeket a legjobban. Arany János sírjának közelében van  Kossuth mauzóleuma, ahol Balázs Vivien beszélt Kossuth Lajos pénzügyminiszter , Batthány kormány beli ,politikai  tevékenységéről és életéről. A közelben nyugszanak '48 honvéd hősei, számos hányatott életű, érdekes életsorsú személyiség. A várakozás idejét, hiszen a négy osztály egymás után járta végig az emlékhelyeket, arra használtuk fel, hogy megnézzük gróf Károlyi Mihály lenyűgöző akusztikájú sírboltját. A látogatásunk előtt kapott feladatlap válaszait már a sírkertben elkezdtük keresni különböző adatokat gyűjtöttünk össze a sírokról. Utunkat Deák Ferenc klasszicista mauzóleuma és Jókai Mór síremléke felé vettük.  Az út két oldalát szegélyező sírokon számtalan ismerős nevet fedeztünk fel. A tanárnő minden állomásnál érdekes információkat osztott meg velünk a szabadságharc hőseinek életéből. Osztályunk Görgey Artúr honvéd tábornok sírjára vitt koszorút. Végül Novák Júlia mesélt Battyhány Lajos szellemi és politika nagyságáról a család gyönyörű és hatalmas mauzóleumánál.Jó élményekkel gazdagodva tértünk vissza az iskolába. Különleges alkalom volt számunkra  ez a találkozás a régiekkel, "emlékműveikkel".

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 91.jpg 92.jpg 93.jpg 94.jpg 95.jpg