Diákolimpia Országos Döntő Móricz sikerrel.

Gerlai Dani a TOP10-ben!

Karcagon került megrendezésre a Magyar Diáksport Szövetség és a MOATSZ együttműködésével a 2017/2018-as Diákolimpia asztalitenisz országos döntője. Három napon keresztül versenyzett három korcsoportban sok-sok amatőr és "profi" versenyző. A helyi és körzeti versenyeket követően a megyei döntők győztesei juthattak el Karcagra. Ebben a tanévben 269 csapat és 3326 egyéni versenyző nevezett az országban, igen komoly eredményt ért el tehát már az is, aki a megyei döntőkre eljutott, az országos versenyen pedig a legjobbak mérkőzhettek egymással.

Gimnáziumunkat Gerlai Dániel képviselte. Dani a helyi fordulóban a megyei első osztályban szereplő móriczos csapattársát Polyák Mátyást győzte le, majd a nagykőrösi egyéni versenyen a korábbi döntős Cserey Bálint (Versegyház) és Metykó Lászlót (Szigetszentmiklós) előtt végzett a dobogó első fokán. A korcsoportos döntőben Daninak már több országos ranglistással is össze kellett mérnie a játéktudását. Az élen végzett játékosok rendszeres országos bajnokságra járó versenyzők, így a papírforma szerint ők jóval erősebbek. Ám "élesben" ez nem látszott annyira. Dani az erős csoport ellenére a főtáblára és ezzel a TOP10-be jutott.